رنگ مستند برنامه نورانی خبر بین الملل

رنگ: مستند برنامه نورانی خبر بین الملل

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری مهم ترین فیلم هایی که احتمالاً امسال پاییز و زمستان موفقی داشته باشند

فصل جوایز سینمایی، به دوره ای ۳-۴ ماهه اطلاق می شود که مهم ترین جشن های سینمایی سال برگزار و عالی ترین آثار سینمای دنیا گزینش می شوند. این دوره از اواسط نوامبر

مهم ترین فیلم هایی که احتمالاً امسال پاییز و زمستان موفقی داشته باشند

مهم ترین فیلم هایی که احتمالاً امسال پاییز و زمستان موفقی داشته باشند

عبارات مهم : تبدیل

فصل جوایز سینمایی، به دوره ای ۳-۴ ماهه اطلاق می شود که مهم ترین جشن های سینمایی سال برگزار و عالی ترین آثار سینمای دنیا گزینش می شوند. این دوره از اواسط نوامبر (اواخر آبان) با اهدای جوایز «گاتهام» به عالی ترین فیلم های مستقل سال شروع می شود و در اوایل مارس (اواسط اسفند) با مراسم خوش حالی اسکار به آخر می رسد. طبق سنتی قدیمی، به غیر از تعداد انگشت شماری، مهم ترین فیلم های سال سینمای دنیا که به دریافت جوایز سینمایی امید دارند، در آخرهای تابستان و پاییز اکران می شوند تا آخر اکران شان مصادف با شروع فصل جوایز باشد.

با این حال از چندین ماه قبل، با درصد کمی خطا، این آثار مشخص شده اند و در محافل و رسانه های متفاوت سینمایی از آن ها صحبت می شود. با مهم ترین فیلم هایی که احتمالاً امسال پاییز و زمستان موفقی داشته باشند، آشنا شوید:

پلنگ سیاه
رایان کوگلر
اکران شده
حضور فیلم های ابرقهرمانی در فهرست آثار مورد توجه فصل جوایز، غریب هست. بلاک باستر «پلنگ سیاه» که نخستین حضور یک ابرقهرمان سیاه پوست در تاریخ سینما محسوب می شود، در اوایل سال سینمایی، موفقیت های فوق العاده ای کسب کرد و با فروش یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون دلاری، به نهمین فیلم پرفروش تاریخ سینما تبدیل شد. چادویک بوزمن بازیگر مهم فیلم نیز یک شبه با این فیلم تبدیل به ستاره سینما شد. «پلنگ سیاه» نظر منتقدان را هم جلب کرده و در وبسایت متاکریتیک، به نمره ۸۸ دست یافته است.

تو هرگز واقعاً این جا نبودی
لین رمزی
اکران شده
درام جنایی «تو هرگز واقعاً این جا نبودی» چهارمین فیلم کارگردان زن ۴۹ ساله است که در جشنواره کن سال گذشته، تحسین های فراوانی را برانگیخت و جایزه عالی ترین بازیگر مرد این جشنواره را هم جهت خواکین فینیکس به همراه داشت. ماجرای فیلم، قصه یک قاتل به نام «جو» است که وظیفه می یابد از دختربچه ای آزاردیده، دفاع کند.

بلک کلنزمن
اسپایک لی
اکران:۱۹ مرداد ۹۷
اسپایک لی را با آثاری مانند «مالکوم ایکس» و «کار درست را بکن» می شناسیم؛ فیلم سازی که بیش از هرچیز، دغدغه حقوق سیاه پوستان را در آمریکا دارد. او در «بلک کلنزمن» هم همین عنوان را پیگیری کرده و این بار به سوژه ای مرتبط با گروه نژادپرست «کو کلاکس کلان» پرداخته هست. گروه خشنی که در دهه های ۲۰ و ۳۰ میلادی، دست به کشتار سیاهان آمریکایی می زدند. تنها ستاره فیلم، آدام درایور است و جوردن پیل، نویسنده فیلم نامه تحسین شده «برو بیرون» که سال گذشته اسکار عالی ترین فیلم نامه را گرفت، جزو تهیه کنندگان فیلم است.

رم
آلفونسو کوارون
انتشار:۱۳ مهر ۹۷
جدیدترین ساخته فیلم ساز برنده اسکار، فیلمی سیاه وسفید است که در زادگاهش مکزیک ساخته شده است هست. کوارون که پیشتر جهت «جاذبه»، اسکار عالی ترین فیلم را برده بود، در فیلم تازه اش داستان زندگی یک خانواده طبقه میانگین را در دهه ۷۰ روایت می کند. «رم» که با سرمایه نتفلیکس ساخته شده، اکران محدودی در سینماها خواهد داشت و همین عنوان ممکن است علاقه مندان سنتی تر سینما را به دشمنانش تبدیل کند.

اولین مرد
دیمین شزل
اکران:۲۰ مهر ۹۷
کارگردان جوان «لالا لند» که با این فیلم دو سال قبل در اسکار غوغا به پا کرده بود، یک بار دیگر با رایان گاسلینگ همکاری کرده و این بار نقش «نیل آرمسترانگ» فضانورد آمریکایی را به او داده هست. کلر فوی ستاره سریال محبوب «تاج» هم در این فیلم نقش همسر آرمسترانگ را بازی می کند. «اولین مرد» که به عنوان فیلم افتتاحیه جشنواره ونیز گزینش شده، راجع به این فضانورد آمریکایی و سفر تاریخی او به کره ماه است.

بیوه ها
استیو مک کویین
اکران:۲۵ آبان ۹۷
سه ستاره مهم سینما در بروزترین فیلم کارگردان سیاه پوست برنده اسکار، بازی کرده اند: لیام نیسون، کالین فارل و وایولا دیویس. استیو مک کویین که پیشتر با «۱۲ سال بردگی» جوایز سینمایی را درو کرد، سریال «بیوه ها» را که در دهه ۸۰ ساخته شده است بود، بازسازی کرده هست. «بیوه ها» قصه همسران سه مرد جنایتکار است که در ماجرای یک دزدی کشته شده اند. حالا آن ها می فهمند که یکی از مردها نمرده هست. توجه به مایه های فمنیستی و حقوق سیاهان، شانس این فیلم را در فصل جوایز سینمایی اوج برده است.

صندلی عقب
آدام مک کی
اکران:۲۳ آذر ۹۷
از زمانی که اعلام شد کریستین بیل قرار است در نقش «دیک چنی» معاون جرج بوش بازی کند، مشخص بود فیلم یکی از اصلی ترین نامزدهای فصل جوایز خواهد شد. ایمی آدامز و سم راکول ستاره های دیگر فیلم هستند که در نقش همسر چنی و جرج دبلیو بوش بازی می کنند. می توان انتظار داشت آن ها به همراه کریستین بیل (حداقل به خاطر وزن زیادی که جهت بازی در این نقش اضافه کرده) نامزد اسکار شوند. آدام مک کی احتمالاً به خاطر فیلم نامه و کارگردانی این فیلم زندگی نامه ای، باز هم جوایز سینمایی را درو می کند.

مهم ترین فیلم هایی که احتمالاً امسال پاییز و زمستان موفقی داشته باشند

روزنامه خراسان

واژه های کلیدی: تبدیل | ستاره | سینما | پاییز | سینمای | جشنواره | سینمایی | برنده اسکار | نامزد اسکار

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz