رنگ مستند برنامه نورانی خبر بین الملل

رنگ: مستند برنامه نورانی خبر بین الملل

سریال تلویزیونی «آنام»، به کارگردانی جواد افشار از امشب روی آنتن شبکه سه خواهد رفت. این مجموعه اجتماعی خانوادگی، در 40 قسمت 40 دقیقه ای ساخته شده است و در قالب

مادرانه آرام

مادرانه آرام

عبارات مهم : سریال

سریال تلویزیونی «آنام»، به کارگردانی جواد افشار از امشب روی آنتن شبکه سه خواهد رفت. این مجموعه اجتماعی خانوادگی، در 40 قسمت 40 دقیقه ای ساخته شده است و در قالب سریال شبانگاهی شبکه سه، از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 20:45 روی آنتن می رود. بازپخش «آنام» ساعت 1:30 بامداد، 9:30 و 14 بعدازظهر روز بعد است.

داستان از چه قرار است؟
نام مجموعه، از قهرمان قصه آن به نام آنام گرفته شده است که به دغدغه هایی مادرانه، پرسشها زندگی وی، خانواده و شهرش اشاره دارد. این سریال دهه فجر هم در گونه اجتماعی خانوادگی جای گرفته هست. از نقاط جذاب این مجموعه می توان به اتفاق افتادن داستان این سریال در لوکیشن های سرسبز شهر آذربایجان شرقی و روستای نوج ده سفلی در نزدیکی شهرستان کلیبر و نیز محیط زیست ارسباران و روستای نوج ده اشاره کرد.

مادرانه آرام

بازیگران چه کسانی هستند؟
سریال «آنام» در دو مرحله تولید شده است که بخش نخست آن در آذربایجان شرقی و با حضور بازیگران و صورت های معروف محلی شاخص آذربایجانی تصویربرداری شده است است و این توصیه از نقاط قوت و جالب این مجموعه محسوب می شود. مرحله دوم مجموعه نیز در پایتخت می گذرد و بی تردید حضور چهره نامداری چون گلچهره سجادیه، بازیگر برنده گروه تحریریه سایت را باید از درخشان ترین نکات این مجموعه برشمرد. شبنم قلی خانی دیگر بازیگر مهم سریال است که سال گذشته مجموعه تلویزیونی پرمخاطب «هشت ونیم دقیقه» را روی آنتن تلویزیون داشت. عبدالرضا اکبری، سیروس گرجستانی، فریبا متخصص، مجید واشقانی، علیرضا شجاع نوری، لاله مرزبان، سیامک صفری، امیر دلاوری، سامیه لک، کوروش زارعی، ناصر هاشمی، خسرو شهراز و کاظم بلوچی از دیگر بازیگران این سریال هستند. توصیه جالب این مجموعه، بازگشت سامیه لک با این سریال، سال ها پس از سریال پربیننده «مرگ تدریجی یک رویا» است.

کارنامه قابل قبول کارگردان
جواد افشار را باید یکی از سریال سازان باسابقه و پرکار تلویزیون برشمرد که سال گذشته هم سریال پرمخاطب «برادر» را خاص ماه مبارک رمضان روی آنتن شبکه دو سیما داشت. «برادر» با وجودی که متهم به شعاری بودن می شد، ولی توانست در مسابقه «سین مثل سریال» نامزد عالی ترین مجموعه تلویزیونی از نگاه مخاطبان شود. تماشاگران پروپاقرص جعبه جادویی، او را با کارهای برجسته ای از جمله «کیمیا» و «مادرانه» هم می شناسند.


توصیه سریال های بی مناسبتی!
نکته جالب توجه راجع به سریال های تازه تلویزیون، پخش مجموعه هایی است که به جز یکی، (آن هم نصفه و نیمه) سنخیتی با دهه فجر انقلاب اسلامی ندارند. قرار است از ابتدای هفته آینده، در کنار «آنام»، مجموعه تازه اجتماعی و خانوادگی «هست و نیست» و نیز نسخه کوتاهی از مجموعه «ایراندخت» با عنوان «ستارخان» روی آنتن شبکه های دو و یک بروند. به جز «ستارخان» بقیه این سریال ها که در دهه فجر هم پخش می شوند، ارتباطی با این مناسبت ندارند و اتفاقاً «ستارخان» هم راجع به انقلاب مشروطه است که می توان آن را با اغماض، سریالی «مناسبتی» تلقی کرد. دیگر سریال های مناسبتی تلویزیون، مانند «رنج پنهان» و «تاریکی شب، روشنایی روز» همچون سریال های مناسبت های محرم و رمضان، به موقع به پخش سیما نرسیدند. با وجودی که تمهیداتی مانند استفاده از دو کارگردان جهت پیشبرد سریع کار در نظر گرفته شده است بود. گویی قرار است از این به بعد شاهد بدعت تازه پخش سریال های مناسبتی بی مناسبت! در رسانه ملی باشیم. ایامی که بینندگان تلویزیون آن را در سال های گذشته با مجموعه های آبرومند «انقلاب زیبا» و «پروانه» به خاطره دارند.

روزنامه خراسان

واژه های کلیدی: سریال | سریالی | مجموعه | انقلاب | مادرانه | مناسبتی | بازیگران | تلویزیون | تلویزیون

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz