رنگ مستند برنامه نورانی خبر بین الملل

رنگ: مستند برنامه نورانی خبر بین الملل

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی بازداشت مدیران تلگرامی از سوی اطلاعات سپاه انجام شد / علوی

سید محمود علوی امروز جهت پاسخ به سوالات علی مطهری و ۵۰ نماینده دیگر به مجلس رفت و در پاسخ به این سوالات تاکید داشت که این وزارتخانه نمی‌تواند جهت سایر دستگاه‌ها

بازداشت مدیران تلگرامی از سوی اطلاعات سپاه انجام شد / علوی

علوی: بازداشت مدیران تلگرامی از سوی اطلاعات سپاه انجام شد

عبارات مهم : کانال

سید محمود علوی امروز جهت پاسخ به سوالات علی مطهری و ۵۰ نماینده دیگر به مجلس رفت و در پاسخ به این سوالات تاکید داشت که این وزارتخانه نمی تواند جهت سایر دستگاه های اطلاعاتی همچون اطلاعات سپاه تعیین وظیفه کند.

به گزارش ایسنا ؛سیدمحمود علوی، وزیر اطلاعات دولت دوازدهم در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی که جهت پاسخ به پرسش علی مطهری و ۵۰ نماینده دیگر در مجلس حضور یافته بود، گفت: امنیت اینترنت به ثبات امنیت ملی کمک می کند. وزارت اطلاعات با نگاه حرفه ای به پرسشها امنیتی نگاه می کند و از اینکه عواطف دینی و قبیله ای یا گرایش های قومی یا سیاسی بر پرسشها امنیتی سایه بیندازد جلوگیری می کند. دخالت دادن پرسشها سیاسی و قومی و قبیله ای محیط زیست کار اطلاعاتی را دچار اشکال می کند و از مسیر منحرف می کند.

وی ادامه داد: واکنش‌ها وزارت اطلاعات با مدیران کانال های تلگرامی که مورد پرسش جمعی از نمایندگان عزیز مجلس است نیز با این رویکرد دنبال شده است هست. وزارت اطلاعات رصد و پالایش رسانه های مجازی را وظیفه خود می داند و اطلاع رسانی به موقع و مدیریت هوشمندانه این فضا را در دستور کار دارد و پیشگیری را در برخورد مقدم کرده ایم.

بازداشت مدیران تلگرامی از سوی اطلاعات سپاه انجام شد / علوی

علوی با بیان اینکه برخورد با ریشه ها را بر برخورد با شاخه ها مقدم می دانیم، توضیح داد: هیچ کشوری عرصه اینترنت را تحت عنوان آزادی، یل و رها نمی گذارد بلکه در چارچوب های قانونی اجازه می دهد افراد در این فضا فعالیت کنند و در عین حال از خروج جامعه از چارچوب ها و قوانین جلوگیری می کنند. وزارت اطلاعات نیز اقداماتی که منجر به دستگیری افراد می شود را بارها و بارها از طریق هشدار، اخطار یا تذکر انجام می دهد آیا که دستگیری قبل از هشدار را چاره ساز نمی دانیم.

وزیر اطلاعات تاکید کرد: هشدار، اخطار و تذکر چند باره را انجام می دهیم و بعد به برخورد سخت افزاری می پردازیم. در کارنامه وزارت اطلاعات برخورد سخت افزارانه با مدیران کانال های تلگرامی شاید یک در هزار یا یک در چند هزار بوده باشد که این سیاست اثر خود را هم گذاشته است و امیدواریم این روش ادامه یابد.

سید محمود علوی امروز جهت پاسخ به سوالات علی مطهری و ۵۰ نماینده دیگر به مجلس رفت و در پاسخ به این سوالات تاکید داشت که این وزارتخانه نمی‌تواند جهت سایر دستگاه‌ها

علوی متذکر شد: هزینه تذکر، یادآوری و هشدار به افرادی که دانسته یا ندانسته رفتارشان به منافع و امنیت ملی لطمه می زند بسیار موثر بوده است.

وی وزارت اطلاعات را به دکتری تشبیه کرد که بیمار خود را به سرعت به اتاق عمل نمی فرستد و ادامه داد: هر بیماری را به اتاق عمل نمی فرستیم، تلاش می کنیم بیماران را با پماد، کپسول، قرص و هر دوای دیگر درمان کنیم و اگر موثر نبود به ناچار بیمار را به اتاق عمل می فرستیم.

علوی مسئول برخورد با مدیران کانال های تلگرامی را شرکت اطلاعات سپاه دانست و ادامه داد: اگر به مدیران کانال های تلگرامی قبل از دستگیری، تذکر و هشدار داده می شد و بعد توجهی نمی کردند و دستگیر می شدند ضرری متوجه نظام نمی شد ولی وزارت اطلاعات نمی تواند جهت سایر دستگاه های اطلاعاتی تعیین وظیفه کند، آنان نیز حتما دلایل کارشناسی خود را دارند و ما از آنان خواستیم تا نظرات کارشناسی ارزش را اعلام کردند و البته اختلاف نظر کارشناسی طبیعی است.

بازداشت مدیران تلگرامی از سوی اطلاعات سپاه انجام شد / علوی

وی ادامه داد: بین وزارت اطلاعات و شرکت اطلاعات سپاه همواره بر اساس همدلی و هم افزایی عمل کرده ایم و از کارها کاهنده و تنش زا در این مسیر جلوگیری نموده ایم و البته بهره زیادی از نشست ها و همفکری های یکسان با دوستان برده ایم و نظام نیز منافع آن را که آرامش در جامعه هست، برده هست. مقام معظم رهبری نیز از هم افزایی و همراهی دو دستگاه اطلاعاتی ابراز خرسندی کرده اند.

علوی از برگزاری نشست یکسان با رییس شرکت اطلاعات سپاه به صورت ماهانه خبر داد و افزود: در شورای عالی اطلاعات نشست های مرتبی برگزار می کنیم. بنده با آقای طائب هر یک ماه تا یک ماه و نیم جلسات یکسان برگزار می کنیم که البته برگزاری این جلسات بسیار بافایده بوده به نحوی که نظرات وزارت اطلاعات و شرکت اطلاعات سپاه نسبت به قبل بسیار به یکدیگر نزدیک شده است هست. امیدوارم موارد مشابه دستگیری مدیران کانال های تلگرامی کم کردن یابد و رفتارهای اطلاعاتی خردمندانه و اخلاق مدارانه تر شود.

سید محمود علوی امروز جهت پاسخ به سوالات علی مطهری و ۵۰ نماینده دیگر به مجلس رفت و در پاسخ به این سوالات تاکید داشت که این وزارتخانه نمی‌تواند جهت سایر دستگاه‌ها

واژه های کلیدی: کانال | برخورد | اطلاعات | اطلاعات | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz