رنگ مستند برنامه نورانی خبر بین الملل

رنگ: مستند برنامه نورانی خبر بین الملل

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی برای سی لیتر بنزین ۴۰ هزار تومان پول می‌گیرند!

گلایه های مربوط به تخلفاتی که در جایگاه های سوخت صورت می گیرد از سوی مشتریان روز به روز زیاد می شود و به نظر میرسد نه تنها ریشه این تخلفات از شمال به جنوب و از

برای سی لیتر بنزین ۴۰ هزار تومان پول می‌گیرند!

برای سی لیتر بنزین ۴۰ هزار تومان پول می گیرند!

عبارات مهم : بنزین

گلایه های مربوط به تخلفاتی که در جایگاه های سوخت صورت می گیرد از سوی مشتریان روز به روز زیاد می شود و به نظر میرسد نه تنها ریشه این تخلفات از شمال به جنوب و از شرق به غرب کشیده شده است است بلکه انواع آن هم گسترده شده است و از ابهاماتی مبنی بر قاطی بودن جَوی داخل بنزین به اخذ پول زیاد از مشتری در قبال بنزین رسیده هست.

گزارش های میدانی ایسنا حاکی از آن است که زیر پوست بسیاری از جایگاه های عرضه سوخت شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران اتفاقاتی به جز سوخت رسانی صورت می گیرد. اتفاقتی که گریبان مشتریان را گرفته و موجبات نارضایتی آ ن ها را فراهم آورده هست. البته شایعه قاطی کردن جَوی با بنزین همواره سر زبان ها بود و بسیاری از مصرف کنندگان همچنان بر این باورند بنزینی که از بعضی از جایگاه ها دریافت می کنند سریعتر از وقت انتظار تمام می شود.

موضوعی که وزیر نفت هم به آن تصویر العمل نشان داد و اوایل سال ۱۳۹۵ جایگاه داران را به کم فروشی متهم کرد و گفت که هر سال ۳۰۰ تا ۴۰۰ نفر از مدیران جایگاه ها به زندان می روند که عمده دلایل آن عدم پرداخت بدهی به شرکت نفت، قاطی کردن گازوئیل با بنزین و کم فروشی است.

برای سی لیتر بنزین ۴۰ هزار تومان پول می‌گیرند!

آب+هوا+بنزین!

در این راستا، یکی از مصرف کنندگان سوخت به ایسنا گفت:بعد از اینکه چراغ بنزین ماشین روشن شد، سوخت گیری کردم و بعد از سوخت گیری متوجه بروز خلل در عملکرد ماشین شدم. با مکانیک ماشین تماس گرفتم و مشخصات پرسشها ایجاد شده است را شرح دادم. نظر مکانیک این بود که احتمالا جایگاه دار آب قاطی بنزین کرده هست. مشابه این اتفاق هفته گذشته جهت یکی از دوستانم نیز رخ داده بود.

گلایه های مربوط به تخلفاتی که در جایگاه های سوخت صورت می گیرد از سوی مشتریان روز به روز زیاد می شود و به نظر میرسد نه تنها ریشه این تخلفات از شمال به جنوب و از

فصل تازه پرسشها جایگاه های سوخت

اخذ پول زیاد از مشتریان فصل تازه پرسشها جایگاه ها هست. البته این مسئله زیاد مشمول بر حال زن هایی می شود که هنگام سوخت گیری خودروی خود را ترک نمی کنند و عملیات سوخت گیری را بر عهده جایگاه دار می گذارند.

در این راستا یکی از مشتریان سوخت به ایسنا گفت: من هیچگاه جهت سوخت گیری از ماشین خارج نمی شوم. بارها و در جایگاه های متفاوت سراسر شهر متوجه این عنوان شدم که جهت مثال جهت سی لیتر بنزین هزینه چهل لیتر بنزین را اخذ می کنند.

مصرف کننده دیگری نیز دراین مورد توضیح داد: این اتفاق بارها رخ داده است و جایگاه دار بیشتز از مبلغی که باید، از کارت من پول کشیده هست. من حتی تلاش کردم این مسئله را به شماره تلفنی که به عنوان مرکز تخلفات ارائه شده است بود تماس بگیرم و گزارش کنم ولی موفق نشدم.

برای سی لیتر بنزین ۴۰ هزار تومان پول می‌گیرند!

این پرسشها درحالی از سوی مشتریان سوخت گزارش می شود که مسئولان همچنان بر نظارت بر جایگاه ها و کیفیت سوخت تاکید دارند. البته به نظر می رسد وجود چنین تخلفاتی را غیرممکن نمی دانند و از مردم خواسته اند تخلفات را گزارش کنند.

تخلفات را گزارش کنید

گلایه های مربوط به تخلفاتی که در جایگاه های سوخت صورت می گیرد از سوی مشتریان روز به روز زیاد می شود و به نظر میرسد نه تنها ریشه این تخلفات از شمال به جنوب و از

در این راستا، علیرضا رجب پور، مدیر بازرگانی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی با بیان اینکه سه نوع نظارت کمی، کیفی و درجه بندی بر عملکرد جایگاه ها وجود دارد، توضیح داد: نظارت های کمی و کیفی به صورت هفتگی و ماهانه صورت می گیرد. طی آن تلمبه ها آزمایش می شود. همچنین نمونه گیری به صورت مستمر و روتین و گاهی هم سرزده از بنزینی که در مخازن جایگاه ها وجود دارد انجام می شود. در نظارت درجه بندی هم نظارت کلی بر تمام ابعاد جایگاه مشمول بر زیبایی، ایمنی، نظافت، کارکنان، سالم بودن دستگاه ها و… و. صورت می گیرد.

وی افزود:البته عده ایی سودجو هم وجود دارند که واکنش‌ها آن ها باعث میشود بعضا اتفاقات مذکور نیز رخ بدهد. مخصوصا جهت زن هایی که هنگام سوخت گیری از ماشین پیاده نمی شوند. متاسفانه جهت هرکدام از این افراد نمی توانیم یک کنترل کننده داشته باشیم. اگر مصرف کنندگان تخلف پیش آمده و مشخصات جایگاه را از طریق شماره ۰۹۶۲۷ انتقال یافته کنند بلافاصله پیگیری می شود و جرایم سنگینی را هم باید بپردازند.

برای سی لیتر بنزین ۴۰ هزار تومان پول می‌گیرند!

مدیر بازرگانی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی درمورد کیفیت بنزین نیز اظهار کرد:امکان ندارد بنزین تولیدی آب داشته باشد. بنزین از پالایشگاه به انبارها انتقال یافته شده است و با نظارت و کنترل کامل بارگیری می شود جهت جایگاه ها. هم مخازن هر روز کنترل می شوند و هم نفتکش هایی که بنزین را از انبارها بارگیری می کنند. همچنین بار آن ها قبل از خالی شدن نمونه گیری می شود.

رجب پور ادامه داد: قاطی کردن آب داخل بنزین به صورت عمدی بسیار بعید است ولی اگر چنین موضوعی گزارش شود، به محض اطلاع رسانی فورا پیگیری میشود. اگر صحت داشته باشد جایگاه بسته می شود و تخلیه بنزین صورت می گیرد و مواد جایگزین تحویل داده می شود و با متخلف برخورد می شود.

واژه های کلیدی: بنزین | ماشین | تخلفات | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz